Hodice na Facebooku
ENDE
Motoklub Hasiči TJ Hodice Myslivci Senioři a hodické kočky Hrad Knihovna Základní a mateřská škola
Dnes je středa 20.2.2019
Svátek slaví Oldřich, zítra Lenka

Aktuality

<< Novější článkyStarší články >>

14.05.2018

Kde rostou nejdřív? Na hodické návsi! 14.05.2018

Pokud se chcete pochlubit prvním houbařským úlovkem, je nejlépe se vypravit na náves v Hodicích na kováře. Jak se můžete přesvědčit na obrázku z dnešního rána, už jich je dost na míchanici i houbové řízky! 

autor: J.Bakaj
10.05.2018

Přijďte mezi hasiče, zve velitel jednotky SDH Hodice 10.05.2018

„Náš sbor věkově stárne, proto jsme rádi, když mezi nás přijdou mladí kluci, které hasičina baví“, říká velitel jednotky SDH František Kodys.
          „ I v našem sboru máme schopné členy o kterých málokdo z obce ví, jakých úspěchů dosáhli. Jedním z nich je hasič Miroslav Novotný. Jako pro většinu dobrovolných hasičů, i pro Mirka se hasičina stala velkým koníčkem a posláním“.
Mirek Novotný již několikátý rok reprezentuje náš sbor na hasičských soutěžích TFA (Toughest Firefighter Alive, volně přeloženo Nejtvrdší Hasič Přežije).  A právě největší úspěchy mu přinesl rok 2017. Nejlepší umístění získal na soutěži v Krasonicích vloni v květnu, kde se umístil v kategorii 30-39 let na krásném 3.místě a ze soutěže si odvezl pohár. Byl to skvělý výkon v této fyzicky náročné soutěži. Přejeme Mirkovi, ať se mu daří i v roce 2018.
„Květen je měsíc, kdy začíná nová sezona hasičských soutěží a proto chci touto cestou oslovit mladé lidi, kteří váhají, jestli se stát dobrovolným hasičem, aby se přišli mezi nás podívat a pokud mají soutěžního ducha i oni mohou reprezentovat náš sbor na hasičských soutěžích“, zve nové zájemce o hasičinu velitel místního sboru.
autor: SDH Hodice
28.04.2018

Jarní mobilní svoz odpadu 28.04.2018

Obec Hodice ve spolupráci s firmou FCC Dačice pořádají pravidelný jarní svoz odpadu. Tentokrát se uskuteční v sobotu 28.dubna od 8 do 9 hodin na parkovišti. 

Je zakázáno ukládat odpad na parkoviště předem!

autor: Josef Bakaj
26.04.2018

SDH pořádá sběr železného šrotu 26.04.2018

SDH Hodice prosí občany, aby připravili železná šrot před své domy. Svoz bude probíhat od 16 hodin ve čtvrtek 26.dubna.

autor: TJ
16.04.2018

Čistá Vysočina začala i v Hodicích 16.04.2018

Úklid odpadků v okolí Hodic v rámci krajské akce „Čistá Vysočina“ zahájil tuto neděli spolek HRAD. Tři desítky dobrovolníků z řad místních dětí a rodičů společně vyrazili vyčistit oblíbenou vycházkovou a turistickou trasu směrem do Kratizen a na hrad Roštejn. Odměnou za odvedenou práci byly na ohni pečené špekáčky, které sběračům věnovala obec Hodice. Do úklidu okolí se následně zapojí i další spolky a základní škola.

autor: Ivana Kalinová, OS HRAD
04.04.2018

Soutěž o nejhezčí výzdobu domů a bytů 04.04.2018

Již potřinácté vyhlásilo zastupitelstvo obce Hodice soutěž o nejhezčí výzdobu Vašich domů, bytů, balkónů a předzahrádek

Cenou za jarní, letní a podzimní období je poukaz v hodnotě 700,- Kč na nákup květin, který bude slavnostně výhercům předán v rámci podzimního setkání seniorů v KD Hodice. 

Děkujeme všem, kterým není vzhled jejich domů lhostejný o vzhled svých oken a zahrádek se  vzorně starají! 

autor: Jana Trnková
26.03.2018

Knihovna jinak 26.03.2018

Knihovny v dnešní době nejsou jen ponuré prostory plné regálů zaprášených knih, kde se musí šeptat. Knihovny v dnešní době jsou místem, kde se toho spousta děje. Půjčíte si tam knihy různých žánrů, ale také stolní hru nebo časopis. Knihovny také pořádají zajímavé přednášky, besedy s osobnostmi, setkání se čtenáři, kreativní dílničky, výlety do divadel herní večery a mnoho dalšího. Knihovny jsou aktivní na internetu a sociálních sítích.  Nejinak je tomu v hodické knihovně.  A protože jsme fungující moderní knihovna, tak jsme se již po druhé přihlásili do facebookové soutěže Knihovna jinak 2018. Jedná se o soutěž, jejímž smyslem je prezentovat činnost knihovny a spojit knihovny z různých koutů naší země, aby mohly navázat spolupráci a inspirovat se vzájemně. A jak je na facebooku obvyklé, cílem soutěže je nasbírat co nejvíce palců. Tak pokud máte facebook, chcete se dozvědět více informací o naší knihovně a případně naši knihovnu podpořit, můžete to udělat na tomto odkazu:
https://www.facebook.com/smocr1/photos/a.2048370002048857.1073741948.1581019755450553/2048564605362730/?type=3&theater
Současně si Vás dovolujeme pozvat na výlet do divadla, který naše knihovna pořádá. V sobotu 7. dubna vyrazíme do Prahy do Divadla na Vinohradech na klasickou komedii Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Ještě máme volné lístky, tak neváhejte a vyrazte s námi za kulturou.
A druhá dubnová pozvánka je na tradiční Čaj o páté, který se bude konat v úterý 17. 4. Chystáme pro Vás setkání se zajímavým hostem, který nám hodně řekne o historii naší obce. Více informací se dozvíte na plakátech.
Těšíme se na viděnou v knihovně!
autor: Ivana Kalinová, knihovnice
05.03.2018

Seniorkám z Hodic to tančí už deset let 05.03.2018

Hodice – Deset let, třináct různých kostýmů a jedenaosmdesát vystoupení, tak by se dala ve zkratce shrnout historie tanečního souboru Hodické kočky. Věk třinácti členek se po sečtení blíží k devíti stovkám, to ale seniorkám nebrání v aktivitě a pravidelném secvičování nových tanců. S těmi vystupují nejen v okolí Hodic, kde seskupení vzniklo, ale například i v Českém Rudolci nebo největších městech Vysočiny, kde před několika lety zpestřily akce Hitrádia Vysočina.
 
Soubor vznikl náhodou, ale už po první odtancované sestavě bylo seniorkám jasné, že budou pokračovat. „Původně jsme se měly ukázat jen na setkání důchodců v Hodicích společně se skupinou ze Stonařova. Nakonec jsme se rozhodly vymyslet vlastní vystoupení s kočičími kostýmy. Jako Hodické kočky nás pak pojmenoval starosta,“ popsala vznik názvu uskupení Jana Semrádová, která vymýšlí choreografii.
 
Pomáhá si při tom jednoduchou pomůckou. „Doma na ledničce mám magnety, které různě přeskupuji a tvořím tak sestavu pro nový tanec,“ dodala Semrádová. K některým vystoupením choreografka vymýšlí také vlastní texty písní. Sestavy tak někdy připomínají promyšlené scénky. Hodické kočky se za deset let své existence stihly převtělit do motýlů, cvičenek ze spartakiády, hasiček a naposledy kovbojek v sobotu na Obecním plese v Hodicích. Pro seniorky ale nejde jen o vystupování. „Máme podobné zájmy a rády se sejdeme. Velká část z nás je sama, na plesy a jiné akce už bychom za normálních okolností nešly,“ poznamenala Semrádová.
 
Svým nadšením Hodické kočky nakazily seniory i v okolních obcích. V Cejli nebo Batelově tak vznikla podobná seskupení. „U zrodu stála Věra Kodysová z Hodic, která domluvila první tanec, a stará se také o chod klubu seniorů, který funguje už jedenáct let,“ vyzdvihla Semrádová.
 
Souboru zpočátku dodala nadšení pro další aktivitu také výhra v soutěží Roztanči Česko, kde se kočky umístily na druhé příčce a vyhrály deset tisíc korun.
autor: Převzato z Jihlavského deníku dne 5.3.2018 Autor: Marie Majdičová
27.02.2018

Víte, co pijete? 27.02.2018

Stejně jako každým rokem zveřejňujeme tzv. úplný rozbor kvality pitné vody v obci. Můžete se sami přesvědčit, že voda v našem veřejném vodovodu splňuje všechny parametry pro kvalitní pitnou vodu. Asi Vás překvapí, kolik ukazatelů a látek je v pitné vodě sledováno. Zároveň se můžete podívat na nové výsledky měření obsahu radonu v pitné vodě. Rozbory kvality vody a spoustu jiných údajů o provozování vodovodu a kanalizace v naší obci najdete na tomto odkazu http://www.hodice.cz/59-voda-a-kanalizace.html
 
autor: J.Bakaj

<< Novější článkyStarší články >>

Obecní úřad

Hodice 48
58901 HODICE

Telefon: 567 224 717
E-mail: starosta@hodice.cz

Úřední dny:

Po, St: 7,00 - 17,00
Út, Čt: 7,00 - 14,00
Pá: 7,00 - 13,00
Veřejná správa
METEOSTANICE
Aktuální teplota:-2.24 °C
Srážky za 60 min:0 mm
Srážky za 24 hod:0 mm
Více informací
FOTOGALERIE
fotogalerievstupte Vstupte
CzechPoint Fond Vysočiny   Třiďte odpad kino Běžecké tratě na Telčsku
       
Povinně zveřejňované informace dle zákona č. 106/1999 Sb. | Obsah stránek lze šířit dál s uvedením zdroje www.hodice.cz
Textová verze stránek edited by n.e.s.p.i.